გაკვეთილის მთავარი თემა
|
“The ugly duckling”
|
||
სწავლების საფეხური
|
Vკლასი
|
||
მოსწავლეთა პროფილი
|
27 მოსწავლე.არ მყავს სსმმ
|
||
გაკვეთილის/აქტუალობა
|
მოსწავლე სწავლობს მოსმენილი ამბის გააზრებას და გადმოცემას
|
||
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
სტანდარტი:მოსწავლეს
შეუძლია გამბულად მეტყველება
ინდიკატორი:
უცხ.დ.16. ჰყვება ამბავს ილუსტრაციებზე დაყრდნობით
გაკვეთილის
მიზანი:მოსწავლე გაკვეთილის ბოლოს შეძლებს სწორად გადმოქვცეს ამბავი “მახინჯ იხვზე“ ვიზუალური მასალით და ილუსტრაციების
დაყრდნობით
|
||
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლემ იცის მეტყველების
და მოსმენის აუცილებელი უნარ ჩვევები.მოსწავლეები იხსენებენ წარსული დრპის წარმოებას
წესიერი და არაწესიერი ზმნების,კითხვის საფუძველზე,რა გავაკეთეთ გუშინ? 10წ
|
||
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
განმავითარებელი შეფასება.წინასწარ შემუშავებული რუბრიკებით,,შედეგი
მიღწეულია თუ მოსწავლე შეუძლია სულ მცირე
6 გამართული წინადადების შედგენა და გადმოცემა 5წ
|
||
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
ინტერნეტ რესურსი,პროექტორი.
|
||
გაკვეთილის მსვლელობა
|
აქტივობა
1:
მასწავლებელი აძლევს მოსწავლეებს
ჯგუფში ბარათებზე დაწერილ ლექსიკურ ერთეულებს მაგ:კვერცხის დადება,ბუდე,ცხოვრება,მახინჯი,
გედი,ბზარვა და ასევე ურიგებს 6 ილუსტრირებულ ბარათს,შემდეგ მოსწავლეები უსაბამებენ
ლექსიკურ ერთეულებს ილუსტრაციებს.
აქტივობის მიზანი:
მოსწავლეს შეუძლია სწორად შეუსაბამოს მოცემული ლექსიკური
ერთეულები ბარათს. 10წ
|
||
აქტივობა
2:
მოსწავლეები უყურებენ ვიდეოს
და შემდეგ მასწავლებელი ურიგებს 6 არეულ ილუსტრირებულ სურათს ჯგუფში და
ვიდეოს დახმარებით მოსწავლეები თანამიმდევრულად ალაგებენ მოცემულ 6 ილუსტრირებულ
სურათს.
აქტივობის მიზანი: მოსწავლეს შეუძლია დააწყოს მოცემული სურათები სწორი
თანამიმდევრობით ამბის მიხედვით. 10წ
|
|||
აქტივობა
2:
თითოეული ჯგუფი აკეთებს მოთხრობის
პრეზენტაციას და ჯგუფის თითოეული წევრი გადმოგვცემს
ერთი ილუსტრირებული სურათის აღწერას წრიული მეთოდით.
აქტივობის მიზანი:მოსწავლეს
შეუძლია გადმოგვცეს მოცემული ამბავი სწორი თანამიმდევრობით, ილუსტრირებული სურათების
დახმარებით. 10წ
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment